Türkiye Cumhuriyeti

Şikago Başkonsolosluğu

Başkonsolosun Mesajı

Türkiye Cumhuriyeti Şikago Başkonsolosu olarak 1 Ekim 2015 tarihinde görevime başlamış bulunmaktayım. Amerika Birleşik Devletleri’nin Orta-Batı bölgesinde yaşayan tüm vatandaşlarımızı ve soydaşlarımızı sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

Ülkemizin ve vatandaşlarımızın hak ve çıkarlarının korunması, Türk-Amerikan ilişkilerinin daha ileriye götürülmesi, Amerikan toplumuna ülkemizin sosyal ve kültürel etkinliklerle tanıtılması yönünde sizlerle yakın temas ve işbirliği içerisinde olacağım.

Konsolosluk hizmetlerimizin sürat ve kalitesinin artırılması konusunda son yıllarda önemli gelişmeler kaydedildi. Amacımız bu alanda daha da ileriye gitmek, ihtiyaç duyduğunuzda sizlere daha da yakın olmaktır.

Sizlerden gelebilecek her türlü öneri ve görüş çalışmalarımızda bizlere ışık tutacaktır. Bu amaçla Başkonsolosluğumuzla Çağrı Merkezimiz üzerinden veya telefon, email, twitter ve facebook aracılığıyla temas edebileceğinizi hatırlatmak isterim. 

Başkonsolosluğumuzun görev bölgesinde yer alan 13 eyaleti en kısa sürede ziyaret ederek, ekonomik, sosyal ve siyasal alanlarda sesini her geçen gün daha fazla duyuran Türk Amerikan toplumunun siz değerli üyeleriyle bir araya gelmeyi arzu ediyorum.

En derin sevgi ve saygılarımla,

Umut Acar
Başkonsolos