Türkiye Cumhuriyeti

Şikago Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

"desperate Hours" İsimli Belgesel'in Gösterimine Davet , 25.02.2011

 

Değerli Vatandaşlarımız,

Türklerin tarih boyunca Musevilere gösterdiği özel yardımseverlik, ev sahipliği ve dayanışma, geleneksel Türk-Musevi dostluğunun en önemli temellerinden birini oluşturmaktadır. Tarih, Türklerin Musevilere en zor zamanlarında kapılarını açtığı birçok olaya tanıklık etmektedir.

1930’lu yıllar ve İkinci Dünya Savaşı döneminde, Türklerin, Nazi baskısından kaçan Musevilere yardımlarını anlatan “Desperate Hours” isimli belgesel filmin gösterimi, Başkonsolosluğumuz ve Illinois Holocaust Museum & Education Center’ın ortaklığında 6 Mart 2011 Pazar, saat 14.00’da Illinois Holocaust Museum & Education Center’da (9603 Woods Drive Skokie, IL, 60077) gerçekleştirilecektir.

Vatandaşlarımız “Desperate Hours” filminin gösterimine müze giriş ücretini ödeyerek katılabilirler. Film gösterimine katılmak isteyen vatandaşlarımızın,

 http://www.ilholocaustmuseum.org/pages/community_programs/42.php

adresindeki duyuruda yer alan, Illinois Holocaust Museum and Education Center’ın temas noktasına rezervasyon yaptırmaları rica olunur.

Başkonsolosluğumuza katılımlarını ve isimlerini bildirecek ilk 30 öğrencimiz ise filmin gösterimini ücretsiz olarak seyredebilecektir. Başvuruda bulunacak ilk 30 öğrencimizin ulaşımını sağlamak için 6 Mart 2011 Pazar günü saat 12.30’da Başkonsolosluğumuz önünden hareket edecek bir otobüs tahsis edilecektir. Film gösterimine katılımlarını bildirecek ilk 30 öğrencimizin, rezervasyonlarını yalnızca Başkonsolosluğumuza (312 263 06 44/21 no’lu telefon veya hicran.alatas@mfa.gov.tr adresine) yaptırmaları rica olunur. 

Saygılarımla,

 

 

 

Fatih Yıldız

Başkonsolos