Türkiye Cumhuriyeti

Şikago Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Şikago Başkonsolosluğu Twitter Hesabı , 19.05.2011

Türk toplumunun değerli mensupları,

“Vatandaşlarımıza ulaşma ve vatandaşlarımız tarafından ulaşılabilir olma” anlayışıyla yürüttüğümüz çalışmalar çerçevesinde, çağımızın iletişim ve medya araçlarından da mümkün olduğu ölçüde yararlanmaya çalışıyoruz.

Bu bağlamda, ilk olarak, Başkonsolosluğumuz ile görev bölgemizdeki öğrencilerimiz arasındaki iletişimi güçlendirmek amacıyla oluşturduğumuz öğrenci veritabanının en önemli aracı olan “Şikago Başkonsolosluğu’nun Öğrencilerle Buluşması” adlı Facebook sayfasına kayıtlı kişi sayısı süratle artmaktadır. Öğrencilerimizin sergilediği ilgi ve teveccüh sayesinde işlevsellik kazanan sözkonusu Facebook sayfası ile farklı eyalet ve okullardaki öğrencilerimizin düzenlediği etkinlikler hakkında bilgi sahibi olabilmek mümkün hale geldi.

Facebook sayfasından aldığımız olumlu sonuçlardan cesaretle, Başkonsolosluğumuzun vatandaşlarımıza Twitter aracılığıyla ulaşmasının da faydalı olabileceğini düşündük. Bu kapsamda, Twitter’da da kısa süre önce bir hesap oluşturarak, Başkonsolosluğumuzun faaliyetleri ve duyuruları hakkında bu ortamda da bilgi akışı sağlamaya başladık.

Twitter kullanan vatandaşlarımızın, “TRConsulChicago” kullanıcı adıyla oluşturduğumuz Twitter hesabından Başkonsolosluğumuzu takip etmelerinden memnuniyet duyacağız.

Saygılarımla,

 

Fatih YILDIZ

Başkonsolos