Türkiye Cumhuriyeti

Şikago Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Başkonsolos Fatih Yıldız'ın Ramazan Bayramı Mesajı Ve Daveti , 29.08.2011

Türk Toplumunun Değerli Üyeleri,

Birlikte idrak edeceğimiz Ramazan Bayramınızı şimdiden tebrik ediyor, bu bayramın hepinize iyilikler getirmesini diliyorum.

Toplumsal yaşamımızdaki olumsuzlukları bir kenara bırakarak, yerine paylaşım, hoşgörü, kardeşlik ve sevgi duygularını koyabilmemize olanak sağlayan bayramlarımızın, birbirimizin ve dayanışmamızın değerini daha iyi bilmemizi de sağladığına inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, 31 Ağustos 2011, Çarşamba günü, 18:00-20:00 saatleri arasında, hepimizin evi olan konutumuzda (Adres: 25 East Superior St.  Apt: 11-F) bayramlaşmayı arzu edecek vatandaşlarımızı ağırlamaktan memnuniyet duyacağımızı ifade etmek istiyorum.

Her yıl coşkuyla kutladığımız 30 Ağustos Zafer Bayramımızın, bu yıl Ramazan Bayramımız ile tesadüf etmesinden kaynaklanan çifte bayram heyecanımız, terörle mücadelede verdiğimiz şehitlerimiz nedeniyle yarım kalmıştır. Bu vesileyle, aziz şehitlerimizin manevi huzurunda saygıyla eğiliyor, onları rahmet ve şükranla anmanın en anlamlı yolunun, bu bayramda birlikteliğimizi güçlendirmekten geçtiğine inanıyorum.

Saygılarımla,

 

Fatih YILDIZ

Başkonsolos