Türkiye Cumhuriyeti

Şikago Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Başkonsolos Fatih Yıldız'ın Minnesota'yı Ziyareti , 03.09.2011

Türk toplumunun değerli mensupları,

Minnesota’da yaşayan vatandaşlarımızla biraraya gelmek, ayrıca bazı iş, akademi ve tıp çevreleriyle görüşmelerde bulunmak üzere, 22-24 Eylül 2011 tarihleri arasında Minneapolis, St. Paul ve Rochester kentlerine ziyarette bulunacağım.

Sözkonusu ziyaretim kapsamında, 24 Eylül 2011 Cumartesi günü vatandaşlarımızla bir toplantı çerçevesinde bir araya gelmeyi arzu ediyorum. Yeri ve zamanına ilişkin olarak aşağıda bilgi sunulan toplantıya vatandaşlarımızın katılımını bekliyor, vatandaşlarımızla görüş alışverişinde bulunmaktan memnuniyet duyacağımı ifade etmek istiyorum.

Ayrıca, Minnesota eyaletinin Başkonsolosluğumuza uzak olmasının, konsolosluk işlemleri için şahsen Şikago’ya gelmek durumunda kalan vatandaşlarımız açısından yarattığı sıkıntıyı bir nebze olsun hafifletebilmek amacıyla, Başkonsolosluğumuzda görevli bir personel, 24 Eylül 2011 Cumartesi günü vatandaşlarımızın konsolosluk başvurularını kabul edecektir. Başkonsolosluğumuz personelinin, YERİNDE KONSOLOSLUK HİZMETİ vermek için vatandaşlarımızı kabul edeceği yer, zaman ve hangi konsolosluk işlemlerine ilişkin başvuruların kabul edilebileceğine yönelik bilgiler de keza aşağıda sunulmaktadır.

Vatandaş Toplantısı

 

Yer: Double Tree Minneapolis-Park Place Hotel, Summer Room, 1500 Park Place Blvd. Minneapolis, MN 55416

 

Tarih ve Saat: 24 Eylül 2011, Cumartesi 11:00-13:00

 

Konsolosluk Başvurularının Kabulü

 

Yer: Double Tree Minneapolis-Park Place Hotel, Spring Room, 1500 Park Place Blvd. Minneapolis, MN 55416

 

Tarih ve Saat: 24 Eylül 2011, Cumartesi 10:00-15:00

 

Kabul Edilebilecek Konsolosluk İşlemleri: E-Pasaport, dövizle askerlik, askerlik ilk erteleme, nüfus işlemleri, adli sicil kaydı başvuruları  

 

Saygılarımla,

 

 

 

Fatih YILDIZ

Başkonsolos