Türkiye Cumhuriyeti

Şikago Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Dünya Türk İşadamları Kurultayı , 03.11.2011

Türkiye'nin uluslararası platformlarda ekonomik, ticari ve mali ilişkilerini izleyen, bu ilişkilerin kurulması ve geliştirilmesine yardımcı olan Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) tarafından her yıl "Dünya Türk Girişimciler Kurultayı" düzenlenmektedir.

Bahsekonu Kurultay, bu yıl, Sayın Başbakanımızın katılımıyla 18-19 Kasım 2011 tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecektir. Kurultay'a ilgili bakanlar, üstdüzey kamu görevlileri, sivil toplum kuruluşlarının üstdüzey temsilcileri, öğretim görevlileri, uzmanlar, basın mensupları ve tecrübeli girişimcilerin iştirak etmeleri ve kurultay çerçevesinde yurtdışında yerleşik Türk girişimcilerinin karşılaştığı sorunların bölgesel bazlarda, kapsamlı bir şekilde tartışılması öngörülmektedir.

Buna ilaveten, organizasyon bünyesinde planlanan "ikili iş görüşmeleri" ile dünyanın dört bir yanından katılacak Türk girişimcilerin biraraya gelmelerine ve Türkiye'deki muhataplarıyla işbirlikleri ve ortaklıklar için temaslarda bulunmalarına olanak sağlanacaktır. 

Dünya Türk Girişimciler Kurultayı'nın taslak programı ekte sunulmaktadır. Sözkonusu kurultaya katılmayı arzu eden yurtdışında yerleşik Türk işadamlarının http://dtikkurultaybasvuru2011.dtik.org.tr/basvuruformu internet adresinden en geç 10.11.2011 tarihine kadar başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Saygıyla duyurulur,

T.C. Şikago Başkonsolosluğu

İlgili Dosyalar :

- Program1

- Program2

- Program3

- Program4

- Program4