Türkiye Cumhuriyeti

Şikago Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Başkonsolos Fatih Yildiz'in Kansas City Ve Topeka Ziyareti , 25.11.2011

Türk toplumunun değerli mensupları,

Missouri ve Kansas’ta yaşayan vatandaşlarımızla biraraya gelmek, ayrıca bazı iş ve akademi çevreleriyle görüşmelerde bulunmak üzere, 30 Kasım-3 Aralık 2011 tarihleri arasında Kansas City, MO ve Topeka, KS kentlerine ziyarette bulunacağım.

Sözkonusu ziyaretim kapsamında, 3 Aralık 2011 Cumartesi günü Kansas City’de vatandaşlarımızla bir toplantı çerçevesinde biraraya gelmeyi arzu ediyorum. Yeri ve zamanına ilişkin olarak aşağıda bilgi sunulan toplantıya vatandaşlarımızın katılımını bekliyor, vatandaşlarımızla görüş alışverişinde bulunmaktan memnuniyet duyacağımı ifade etmek istiyorum.

Ayrıca, ziyaret edeceğim kentlerin Başkonsolosluğumuza uzak olmasının, konsolosluk işlemleri için şahsen Şikago’ya gelmek durumunda kalan vatandaşlarımız açısından yarattığı sıkıntıyı hafifletebilmek amacıyla, Başkonsolosluğumuzda görevli bir personel, 3 Aralık 2011 Cumartesi günü vatandaşlarımızın konsolosluk başvurularını kabul edecektir. Başkonsolosluğumuz personelinin, YERİNDE KONSOLOSLUK HİZMETİ vermek için vatandaşlarımızı kabul edeceği yer, zaman ve hangi konsolosluk işlemlerine ilişkin başvuruların kabul edilebileceğine yönelik bilgiler de keza aşağıda sunulmaktadır.

Vatandaş Toplantısı

 

Yer: Crowne Plaza Kansas City Downtown Hotel, Salon D, 1301 Wyandotte Kansas City, MO,64105

Tarih ve Saat: 3 Aralık 2011, Cumartesi 11:00-13:00

 

Konsolosluk Başvurularının Kabulü

 

Yer: Crowne Plaza Kansas City Downtown Hotel, Oda 2701, 1301 Wyandotte Kansas City, MO,64105

Tarih ve Saat: 3 Aralık 2011, Cumartesi 13:00-17:00

 

Kabul Edilebilecek Konsolosluk İşlemleri: E-Pasaport, dövizle askerlik, askerlik ilk erteleme, nüfus işlemleri, adli sicil kaydı başvuruları (Başvuru süreçleri hakkında www.e-pasaport.gov.tr ve www.konsolosluk.gov.tr internet adreslerinden bilgi alınması mümkündür.)

 

Saygılarımla,

 

 

 

 

Fatih YILDIZ

Başkonsolos