Türkiye Cumhuriyeti

Şikago Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Görev Bölgemizdeki Öğretim Görevlilerine Yönelik Duyuru , 06.12.2011

Değerli Öğretim Görevlilerimiz,

 

Şikago’da göreve başladığımdan bu yana, görev bölgemizdeki (ABD’nin Orta Batı bölgesi) üniversitelere gerçekleştirmekte olduğum ziyaretlerde birçoğunuzla tanışma imkânı buldum. Sizlerle olan temaslarımda, Başkonsolosluk olarak “ulaşabilir ve ulaşılabilir olma” ilkesini benimsediğimizi ve “sizleri Türkiye’yle ve birbirinizle ilişkilendirmede elimizden geldiği ölçüde aktif rol almayı” arzu ettiğimizi vurgulayarak, birbirimizi tanımanın, aramızda güçlü ve işlevsel bir iletişim olmasının önemine değindim.

 

Türkiye’nin ABD’deki varlığında, öğretim görevlilerimizin önemli ve özel bir yeri bulunmaktadır. Bu anlayışla, Başkonsolosluk olarak, Türkiye’de yükseköğretimin geliştirilmesinde bilgi değişimi/aktarımı, Türkiye’deki yükseköğretim kurumlarının ABD’deki karşıtları ile işbirliği imkânları, ABD’deki öğrencilerimize rehberlik ve kariyer perspektifi çizilmesi gibi hususlarda sizlerin çok değerli tecrübelerinden yararlanabilmeyi arzu ediyoruz. Buna ilaveten, özellikle farklı üniversitelerde olup da aynı alanlarda çalışma yapanlar başta olmak üzere, öğretim görevlilerimizin de birbirlerini tanımalarına ve iletişim kurmalarına yardımcı olabilmeyi amaçlıyoruz.

 

Bu düşünceden yola çıkarak, Başkonsolosluğumuz görev bölgesinde bulunan öğretim görevlilerimizin bilgi ve iletişimlerinin yer alacağı bir liste (veritabanı) oluşturmayı planlamaktayız. Başkonsolosluğumuzun bu çalışmasına katkıda bulunmayı arzu eden öğretim görevlilerimizin,

 

İsim & Soyisim,

Unvan,

Üniversite ve Bölüm,

E-mail adresi ve iletişim bilgilerini,

 

20 Aralık 2011 tarihine kadar Başkonsolosluğumuzun consulate.chicago@mfa.gov.tr e-posta adresine bildirmelerini rica ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

 

Saygılarımla,

 

 

 

 

 

Fatih YILDIZ

T.C. Şikago Başkonsolosu