Türkiye Cumhuriyeti

Şikago Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Görev Bölgemizdeki Akademisyen Ve Öğretim Görevlilerine Yönelik Veritabanı Çalışmamız Hakkında Duyuru , 11.01.2012

Değerli Akademisyenlerimiz ve Öğretim Görevlilerimiz,

 

Türkiye’de yükseköğretimin geliştirilmesinde bilgi değişimi/aktarımı, Türkiye’deki yükseköğretim kurumlarının ABD’deki karşıtları ile işbirliği imkânları, ABD’deki öğrencilerimize rehberlik ve kariyer perspektifi çizilmesi gibi hususlarda sizlerin çok değerli tecrübelerinden yararlanabilmek amacıyla, geçtiğimiz Aralık ayında başlatmış olduğumuz veritabanı çalışmasına göstermiş olduğunuz teveccühten dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.

 

Sözkonusu çalışmamız çerçevesinde, bugüne kadar Başkonsolosluğumuza bildirimde bulunan 170 akademisyen/öğretim görevlimizin irtibat bilgilerini, bağlı bulundukları akademik kurumları ve çalışma alanlarını memnuniyetle veritabanımıza kaydettik. Böylece, ABD’nin Orta Batı bölgesinde güçlü ve gurur duymamız gereken bir Türk akademik mevcudiyetine sahip olduğumuz yönündeki görüşümüzde haksız olmadığımızı da teyit etmiş olduk.

 

Bununla birlikte, görev bölgemizdeki eyaletlere yaptığım ziyaretlerde sizlerle olan temaslarımdan, akademik mevcudiyetimizin esasen yukarıda belirtilen rakamın çok ötesinde olduğunu bilmekteyim. Önümüzdeki dönemde sizlerden alacağımız desteklerle gerçekleştireceğimiz somut ve işlevsel faaliyetlerimizin düzenlenmesinde, veritabanımızdan azami ölçüde yararlanmayı arzu ediyoruz. Bu çerçevede, sözkonusu veritabanı çalışmamıza henüz bildirimde bulunmamış olan akademisyen ve öğretim görevlilerimizin de çalışmamıza destek olmalarını bekliyor,

 

İsim & Soyisim,

Unvan,

Üniversite ve Bölüm,

E-mail adresi ve iletişim bilgilerini,

 

25 Ocak 2012 tarihine kadar Başkonsolosluğumuzun consulate.chicago@mfa.gov.tr e-posta adresine bildirmelerini rica ediyorum.

 

Saygılarımla,

 

  

Fatih YILDIZ

T.C. Şikago Başkonsolosu