Türkiye Cumhuriyeti

Şikago Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

9. Tadam Tip Balosu , 28.02.2012

Türk Toplumunun Değerli Mensupları,

 

Göreve başladığım tarihten bu yana Türk Amerikan toplumunun dernekleşmesine ve mevcut derneklere katılımınız ve katkınız ile destek olmanıza verdiğimiz önemi vurgulayagelmekteyim.

 

ABD’nin Orta Batı bölgesinde yerleşik Türk Amerikan dernekleri arasında, mesleki örgütlenmesiyle özel bir yere sahip olan “Turkish American Doctors’ Association of Midwest” (TADAM), geleneksel ‘Tıp Balosu’ etkinliğinin dokuzuncusunu 10 Mart 2012, Cumartesi günü düzenleyecektir.

 

Başkanlığını Dr. Yeşim Güleçyüz’ün yürütmekte olduğu derneğimiz tarafından düzenlenerek, toplumumuzun biraraya gelmesine vesile teşkil edecek ve bunun ötesinde gelirleriyle Türkiye’deki genç ve ümit vaadeden tıp öğrencilerine burs sunulmasına katkı sağlayacak bu etkinliğe, başta doktorlarımız ve sağlık alanında çalışanlarımız olmak üzere, görev bölgemizdeki Türk toplumunun teveccüh göstererek, katılımda bulunacağına inanıyorum.

 

Yeri, zamanı ve katılım ücretine ilişkin detaylı bilgiye www.tadamonline.org internet adresinden ulaşılabilen etkinlikte, vatandaşlarımızla biraraya gelmekten memnuniyet duyacağımı belirtmek istiyorum.

 

Saygı ve selamlarımla,

 

  

 

Fatih YILDIZ

T.C. Şikago Başkonsolosu