Türkiye Cumhuriyeti

Şikago Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Başkonsolos Fatih Yıldız'ın Michigan'ı Ziyareti Ve Yerinde Konsolosluk Hizmeti Verilmesi , 07.03.2012

Türk toplumunun değerli mensupları,

Michigan’da yaşayan vatandaşlarımızla biraraya gelmek ve eyaletteki yerel yetkililere ilaveten, bazı iş ve akademi çevreleriyle görüşmelerde bulunmak üzere, 21-24 Mart 2012 tarihlerinde Detroit ve civarına ziyarette bulunacağım.

Sözkonusu ziyaretim kapsamında, 24 Mart 2012 Cumartesi günü vatandaşlarımızla bir toplantı çerçevesinde biraraya gelmeyi arzu ediyorum. Yeri ve zamanına ilişkin olarak aşağıda bilgi sunulan toplantıya vatandaşlarımızın katılımını bekliyor, vatandaşlarımızla görüş alışverişinde bulunmaktan memnuniyet duyacağımı ifade etmek istiyorum.

Vatandaş Toplantısı

 

Yer: Hyatt Regency Dearborn, Rolls Royce Suite, 600 Town Center Drive, Dearborn, MI 48126

Tarih: 24 Mart 2012, Cumartesi

Saat: 11:00 – 13:00

 

Ayrıca, Michigan’ın Başkonsolosluğumuza uzak olmasının, konsolosluk işlemleri için şahsen Şikago’ya gelmek durumunda kalan vatandaşlarımız açısından yarattığı külfeti hafifletebilmek amacıyla, Başkonsolosluğumuzda görevli bir personel, yine 24 Mart 2012 Cumartesi günü vatandaşlarımızın konsolosluk başvurularını kabul edecektir. YERİNDE KONSOLOSLUK HİZMETİ vermek için vatandaşlarımızın kabul edileceği yer, zaman ve hangi konsolosluk işlemlerine ilişkin başvuruların kabul edilebileceğine yönelik bilgiler de keza aşağıda sunulmaktadır.

Yerinde Konsolosluk Hizmeti

 

Yer: Hyatt Regency Dearborn, Rolls Royce Suite, 600 Town Center Drive, Dearborn, MI 48126

Tarih: 24 Mart 2012, Cumartesi

Saat: 13:00 – 17:00

 

Başvuru kabul edilebilecek hizmetler: E-Pasaport, dövizle askerlik, askerlik ilk erteleme, nüfus işlemleri, adli sicil kaydı başvuruları (Başvuru süreçleri hakkında www.e-pasaport.gov.tr ve www.konsolosluk.gov.tr internet adreslerinden bilgi alınması mümkündür.)

 

Saygılarımla,

 

 

Fatih YILDIZ

Başkonsolos