Türkiye Cumhuriyeti

Şikago Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Başkonsolos Fatih Yıldız'ın Yeni Yıl Mesajı , 28.12.2012

Değerli vatandaşlarımız,

Türk Amerikan toplumunun kıymetli mensupları,

 

Yaklaşmakta olduğumuz 2013 yılının, sizlerin, tüm milletimizin ve insanlığın barış, huzur ve refah içerisinde geçireceği bir yıl olmasını gönülden diliyorum ve Yeni Yılınızı tebrik ediyorum.

Şikago Başkonsolosluğu görevimde ikinci yılımı tamamladığım 2012 yılında, toplam sayısı 12 olan görev bölgemizdeki eyaletlerden ziyaret ettiklerimin sayısını 10’a çıkararak, sizlerle daha fazla biraraya gelmeye yönelik çabalarımı sürdürdüm. Bana sizleri daha yakından tanıma fırsatı verdiği gibi, birlikte daha fazla işler yapabileceğimiz yönünde beni cesaretlendiren bu ziyaretlerimi 2013’te sürdüreceğim.

Sayın Cumhurbaşkanımızın Mayıs 2012’deki NATO Şikago Zirvesi vesilesiyle gerçekleştirdiği ziyaret sırasında en üst düzeyde ifade edilen devletimizin sizlere en iyi hizmeti verme iradesini teyiden dile getirmek ve Ağustos 2012’de hizmet vermeye başladığımız yeni Konsolosluk yerleşkemizin bu anlayışın bir ürünü olduğunu vurgulamak istiyorum.

Bugüne kadar olduğu gibi, 2013’te de, ortak kaygımız olan Türkiye’nin ve Türklerin ABD’deki çıkarlarının korunması yönünde her türlü görüş ve yönlendirmenizi bekliyorum.

2013’te toplumumuza sağduyunun, hoşgörünün, kardeşliğin, sevgi ve saygının hakim olmasını diliyor;  yeni yılda şahsım, ailem ve Başkonsolosluğumuz personeli adına hepinize sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.

Selam ve Saygılarımla,

 

 

 

Fatih YILDIZ

Başkonsolos