Türkiye Cumhuriyeti

Şikago Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Başkonsolos Fatih Yıldız'ın Cincinnati'yi Ziyareti Ve Cincinnati'de Yerinde Konsolosluk Hizmeti Verilmesi , 18.03.2013

Değerli Vatandaşlarımız,

Cincinnati ve civarında yaşayan vatandaşlarımızla biraraya gelmek ve kentin yerel yetkililerine ilaveten, bazı is ve akademi çevreleriyle görüşmelerde bulunmak üzere, 28-31 Mart 2013 tarihlerinde Cincinnati’ye ziyarette bulunacağım.

Sözkonusu ziyaretim kapsamında, 30 Mart 2013 Cumartesi günü bir toplantı çerçevesinde sizlerle biraraya gelmeyi arzu ediyorum. Yeri ve zamanına ilişkin olarak aşağıda bilgi sunulan toplantıya katılımınızdan ve toplantı sırasında sizleri daha yakından tanıyarak görüş alışverişinde bulunmaktan memnuniyet duyacağımı ifade etmek istiyorum.

Vatandaşlarımızla Toplantı

Yer: Radisson Hotel Cincinnati Riverfront, Derby Room, 668 W. 5th Street, Covington, KY 41011

Tarih: 30 Mart 2013, Cumartesi

Saat: 12:00 – 13:00


Ayrıca, Cincinnati ve bu kente yakın olan Columbus, Indianapolis, Dayton gibi kentler ile Başkonsolosluğumuzun görev bölgesine ahiren dahil olan Kentucky eyaletinin Başkonsolosluğumuza uzak olmasının, konsolosluk işlemleri için şahsen Sikago’ya gelmek durumunda kalan vatandaşlarımız acısından yarattığı külfeti hafifletebilmek amacıyla, Başkonsolosluğumuzda görevli personelimiz, Cincinnati’de yine 30 Mart 2013 Cumartesi günü vatandaşlarımızın konsolosluk başvurularını kabul edecektir.

YERINDE KONSOLOSLUK HIZMETI için vatandaşlarımızın kabul edileceği yer, zaman ve hangi konsolosluk işlemlerine ilişkin başvuruların kabul edilebileceğine yönelik bilgiler de keza aşağıda sunulmaktadır.

Yerinde Konsolosluk Hizmeti

Yer: Radisson Hotel Cincinnati Riverfront, Keeneland Room, 668 W. 5th Street, Covington, KY 41011

Tarih: 30 Mart 2013, Cumartesi

Saat: 13:00 – 18:00

Başvuru kabul edilebilecek hizmetler: E-Pasaport, dövizle askerlik, askerlik ilk erteleme, nüfus işlemleri, adli sicil kaydı başvuruları (Başvuru süreçleri ve gerekli formlar hakkında www.e-pasaport.gov.tr ve www.konsolosluk.gov.tr internet adreslerinden bilgi alınması mümkündür.)

 

Saygı ve selamlarımla,

 

Fatih YILDIZ

Başkonsolos