Türkiye Cumhuriyeti

Şikago Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Abd'deki Devlet Burslusu Öğrencilerimizin Sorunlari , 15.05.2013

Değerli Vatandaşlarımız,

 

Görev bölgemiz olan 13 eyalette önemli sayıda Türk vatandaşı öğrencimiz eğitimini sürdürmektedir.

 

Başkonsolosluğumuzun bulunduğu Illinois’de ve düzenli olarak ziyaret ettiğim diğer eyaletlerde, kampüslerde ve/veya vatandaş toplantılarında biraraya gelmeye gayret ettiğim tüm öğrencilerimizin gerek akademik başarılarıyla gerek kendilerini birer Türk olarak ifade etmek üzere bireysel çerçevede ve/veya “Turkish Student Association (TSA)” adlı dernekler vasıtasıyla gösterdikleri çabalarla gurur duyuyoruz.

 

Sözkonusu öğrencilerimizin arasında devlet burslusu olan öğrencilerimizin sayısı kaydadeğer olup, bu statüdeki öğrencilerimizin mevcut sorunlarının sistematik bir çerçevede derlenerek ilgili kurumlarımıza iletilmesi için Başkonsolosluğumuzca bir çalışma yapılması öngörülmektedir. Bu statüdeki öğrencilerimizin, varsa üniversiteleri bünyesindeki TSA’ler tarafından derlenecek, aksi takdirde bireysel düzeydeki görüş ve önerilerini 5 Haziran 2013 tarihine kadar consulate.chicago@mfa.gov.tr e-posta adresine iletmelerini bekleyeceğiz. Yine bu çerçevede, ABD kampüslerinde tüm öğrencilerimizden yakın ilgilerini esirgemediklerini bildiğim değerli Türk öğretim üyelerinin de olabilecek görüşlerini ve önerilerini aynı eposta adresine göndermeleri çağrısında bulunmak isterim.

 

Akademik dönemlerinin sonuna gelen veya gelmekte olan öğrencilerimize iyi bir tatil ve başarılar diliyor, tüm vatandaşlarımıza saygı ve selamlarımı sunuyorum.

 

 

 

Fatih YILDIZ
Başkonsolos