Türkiye Cumhuriyeti

Şikago Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Başkonsolos Fatih Yıldız'ın Indianapolis Ziyareti Ve Indianapolis'te Yerinde Konsolosluk Hizmeti Verilmesi , 16.01.2014

Değerli Vatandaşlarımız,

 

Indianapolis kenti ile civarında yaşayan vatandaşlarımızla biraraya gelmek ve Indiana eyaleti ile kentin yerel yetkililerine ilaveten, bazı iş ve akademi çevreleriyle görüşmelerde bulunmak üzere, 30 Ocak - 1 Şubat 2014 tarihlerinde Indianapolis’e ziyarette bulunacağım.

 

Sözkonusu ziyaretim kapsamında, 1 Şubat 2014 Cumartesi günü bir toplantı çerçevesinde sizlerle biraraya gelmeyi arzu ediyorum. Yeri ve zamanına ilişkin olarak aşağıda bilgi sunulan toplantıya katılımınızdan ve bu toplantı sırasında sizleri daha yakından tanıyarak görüş alışverişinde bulunmaktan memnuniyet duyacağımı ifade etmek istiyorum.

 

Vatandaşlarımızla Toplantı

Yer: DoubleTree Suites by Hilton Indianapolis-Carmel (Indiana Room), 11355 North Meridian Street, Carmel, IN 46032

Tarih: 1 Şubat 2014, Cumartesi

Saat: 11:00 – 11:45

 

Ayrıca, Indianapolis ve bu kentin yakınlarındaki Cincinnati, Columbus, Dayton ve Louisville gibi kentlerin Başkonsolosluğumuza uzak olmasının, konsolosluk işlemleri için şahsen Şikago’ya gelmek durumunda kalan vatandaşlarımız açısından yarattığı külfeti hafifletebilmek amacıyla, Başkonsolosluğumuzda görevli personelimiz, Indianapolis’te yine 1 Şubat 2014 Cumartesi günü vatandaşlarımızın konsolosluk işlemi başvurularını kabul edecektir.

 

YERİNDE KONSOLOSLUK HİZMETİ için vatandaşlarımızın kabul edileceği yer, zaman ve hangi konsolosluk işlemlerine ilişkin başvuruların kabul edilebileceğine yönelik bilgiler de keza aşağıda sunulmaktadır.

 

Yerinde Konsolosluk Hizmeti

Yer: DoubleTree Suites by Hilton Indianapolis-Carmel (Indiana Room), 11355 North Meridian Street, Carmel, IN 46032

Tarih: 1 Şubat 2014, Cumartesi

Saat: 12:00 – 18:00

 

Başvuru kabul edilebilecek hizmetler: E-Pasaport, dövizle askerlik, askerlik ilk erteleme, nüfus işlemleri, adli sicil kaydı başvuruları. Yurtdışında oy kullanılması için gerekli olan adres beyanı başvurusu da yerinde konsolosluk hizmeti sırasında yapılabilecektir. (Basvuru surecleri ve gerekli formlar hakkinda www.e-pasaport.gov.tr ve www.konsolosluk.gov.tr internet adreslerinden bilgi alinmasi mumkundur.)

 

Saygı ve selamlarımla,

 

 

Fatih YILDIZ

Başkonsolos