Türkiye Cumhuriyeti

Şikago Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Başkonsolos Fatih Yıldız'ın St. Louis'i Ziyareti Ve Yerinde Konsolosluk Hizmeti Verilmesi , 15.02.2014

Değerli Vatandaşlarımız,

 

St. Louis kenti ile civarında yaşayan vatandaşlarımızla biraraya gelmek ve Missouri eyaletinde çeşitli temaslarda bulunmak üzere, 28 Şubat - 1 Mart 2014 tarihlerinde St. Louis’e ziyarette bulunacağım.

 

Sözkonusu ziyaretim kapsamında, 1 Mart 2014 Cumartesi günü bir toplantı çerçevesinde sizlerle biraraya gelmeyi arzu ediyorum. Yeri ve zamanına ilişkin olarak aşağıda bilgi sunulan toplantıya katılımınızdan ve bu toplantı sırasında sizleri daha yakından tanıyarak görüş alışverişinde bulunmaktan memnuniyet duyacağımı ifade etmek istiyorum.

 

Vatandaşlarımızla Toplantı

Yer: Four Seasons Hotel St. Louis, 999 North 2nd Street, St. Louis, Missouri 63102

Tarih: 1 Mart 2014, Cumartesi

Saat: 11:00 – 11:45

 

Ayrıca, St. Louis ile bu kentin yakınlarındaki Kansas City ve Carbondale gibi kentlerin Başkonsolosluğumuza uzak olmasının, konsolosluk işlemleri için şahsen Şikago’ya gelmek durumunda kalan vatandaşlarımız açısından yarattığı külfeti hafifletebilmek amacıyla, Başkonsolosluğumuzda görevli personelimiz, St. Louis’de yine 1 Mart 2014 Cumartesi gunu vatandaşlarımızın konsolosluk işlemi başvurularını kabul edecektir.

 

YERİNDE KONSOLOSLUK HİZMETİ için vatandaşlarımızın kabul edileceği yer, zaman ve hangi konsolosluk işlemlerine ilişkin başvuruların kabul edilebileceğine ilişkin bilgiler de keza aşağıda sunulmaktadır.

 

Yerinde Konsolosluk Hizmeti

Yer: Four Seasons Hotel St. Louis, 999 North 2nd Street, St. Louis, Missouri 63102

Tarih: 1 Mart 2014, Cumartesi

Saat: 12:00 – 18:00

 

Başvuru kabul edilebilecek hizmetler: E-Pasaport, dövizle askerlik, askerlik ilk erteleme, nüfus işlemleri, adli sicil kaydı başvuruları. Yurtdışında oy kullanılması için gerekli olan adres beyanı başvurusu da yerinde konsolosluk hizmeti sırasında yapılabilecektir. (Başvuru süreçleri ve gerekli formlar hakkında www.e-pasaport.gov.tr ve www.konsolosluk.gov.tr internet adreslerinden bilgi alınması mümkündür.)

 

Saygı ve selamlarımla,

 

 Fatih YILDIZ

Başkonsolos