Türkiye Cumhuriyeti

Şikago Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Başkonsolos Fatih Yıldız'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Mesajı , 23.04.2014

Değerli Vatandaşlarımız,

Aziz milletimizin egemenliği ile vatanına sahip çıkma kararlılığının simgesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 94. yıldönümünü gururla idrak ettiğimiz Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

Atamızın önderliğinde, “Milletin istiklalini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır” parolasıyla başlayan istiklal mücadelemizin ve Cumhuriyetimizin habercisi olan bu dönüm noktası günde, milletimizin umudu olan çocuklarımıza her yönden daha gelişmiş ve müreffeh bir Türkiye devretmek üzere birlik ve dayanışma içinde hareket etme sorumluluğumuzu bir kere daha hatırlamamız gerektiğine, memleketimizden uzaklarda buna özellikle daha fazla ihtiyacımız olduğuna inanıyor ve sizlere bu çerçevede sarsılmaz bir güven duyduğumuzu belirtmek istiyorum.

 

Sevgili Çocuklar,

Atatürk’ün sizlere armağan ettiği bu coşku ve gurur gününde, sizlerin başarı, sağlık ve mutluluğu için, bu milletin birer ferdi olan anne ve babalarınızla birlikte özveriyle çalışmayı sürdürdüğümüzü belirtiyor ve bayramınızı kutluyorum.

TACA Derneği tarafından 27 Nisan 2014 Pazar günü düzenlenecek olan “Chicago International Children’s Day” etkinliğinde (http://childrensdaychicago.org) sizlerle ve anne-babalarınızla bir arada olabilmeyi diliyorum.

 

Fatih YILDIZ

Başkonsolos