Türkiye Cumhuriyeti

Şikago Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

2014 Cumhurbaşkanlığı Seçimleri , 29.06.2014

Değerli Vatandaşlarımız,

 

           Başkonsolosluğumuz görev bölgesindeki Güney Dakota, Illinois, Indiana, Iowa, Kansas, Kentucky, Kuzey Dakota, Michigan, Minnesota, Missouri, Nebraska, Ohio ve Wisconsin eyaletlerinde ikamet eden vatandaşlarımızın, 31 Temmuz - 3 Ağustos 2014 tarihleri ile ihtiyaç duyulması halinde ikinci turu 17-20 Ağustos 2014 tarihlerinde yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde oy kullanabilmeleri için, adres beyanı yapmak suretiyle “Yurtdışı Seçmen Kütüğü”ne kayıtlı olmaları gerekmektedir.

   Vatandaşlarımızın “Yurtdışı Seçmen Kütüğüne kayıtlı olup olmadıklarını Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı’nın resmi web sitesinden (https://www.ysk.gov.tr) kontrol etmeleri mümkündür.

     Yurtdışı Seçmen Kütüğünde kaydı bulunmayan vatandaşlarımızın 9 Temmuz 2014, saat 9.00’a (Türkiye saati ile 17.00) kadar Başkonsolosluğumuza başvurarak adres beyanında bulunmaları gerekmektedir. Adres beyanı işlemi için detaylı bilgiye http://sikago.bk.mfa.gov.tr/ShowAnnouncement.aspx?ID=197761 linkinde kayıtlı önceki duyurumuzdan ulaşılması mümkündür.

    Yurtdışı Seçmen Kütüğünde kaydı bulunmayan vatandaşlarımızın, 2-9 Temmuz 2014 tarihleri arasında Başkonsolosluğumuza gelerek şahsen adres beyanı başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Buna ilaveten, Yurtdışı Seçmen Kütüğü’nde kayıtlı seçmen bilgilerinin hatalı olduğunu tespit eden vatandaşlarımızın, 2-9 Temmuz 2014 tarihleri arasında Başkonsolosluğumuza gelerek şahsenitiraz başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Adres beyanı ve itiraz başvuruları için son tarih 9 Temmuz 2014 saat 9.00’dur (Türkiye saati ile 17:00). Bu tarihten sonra adres beyanı ve itiraz başvuruları yapılması mümkün değildir.

   Başkonsolosluğumuz, vatandaşlarımızın şahsen yapacakları adres beyanı ve itiraz başvurularını almak ve sadece sözkonusu işlemleri gerçekleştirmek  kaydıyla 4 Temmuz Cuma (Federal Tatil), 5 Temmuz Cumartesi ve 6 Temmuz Pazar günlerinde (saat 09.00-16.30 saatleri arasında) açık olacaktır.  

  Saygıyla duyurulur. 

        T.C. Şikago Başkonsolosluğu