Türkiye Cumhuriyeti

Şikago Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Cumhurbaşkanlığı Seçimleri Ve Seçsis'te Randevu Alımı , 10.07.2014

Değerli Vatandaşlarımız,

Yurtdışında birinci turu 31 Temmuz - 3 Ağustos 2014 tarihlerinde, ihtiyaç duyulması halinde ikinci turu 17-20 Ağustos 2014 tarihlerinde gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde oy kullanabilmek için, şahsen yapılan adres beyanı ve itiraz başvuruları, 9 Temmuz Çarşamba günü, sabah saat 9.00 itibariyle sona ermiştir.

Yurtdışı Seçmen Kütüğü, vatandaşlarımızca yapılacak yeni başvurulara otomatik olarak kapatılmıştır. Askı suresinde güncellenen yurtdışı seçmen bilgilerinin 20 Temmuz 2014 tarihi itibariyle kesinleşmesi öngörülmektedir. Bundan sonra, Yurtdışı Seçmen Kütüğü’ne kayıtlı seçmen vatandaşlarımızın, 21-25 Temmuz 2014 tarihleri arasında Yüksek Seçim Kurulu’nun web sayfasında (www.ysk.gov.tr)  hizmete açılacak SEÇSİS’te (Seçim Bilişim Sistemi) oy verecekleri gün ve saati belirlemeleri gerekmektedir.

SEÇSİS bu aşamada aktif değildir. Vatandaşlarımızın kullanımına 21 Temmuz Pazartesi günü, gece yarısı saat 00.00’da (Türkiye saatiyle 08.00) açılacak ve 25 Temmuz Cuma günü, sabah saat 9.00’da (Türkiye saati ile 17.00) kapatılacaktır.

Tüm seçmen vatandaşlarımızın, SEÇSİS üzerinden belirlenen gün ve saatlerde Başkonsolosluğumuza gelerek şahsen oy kullanmaları beklenmektedir. Oy kullanabilmek için SEÇSİS’te online olarak şahsen randevu almak önem taşımakta olup, sözkonusu randevuların Başkonsolosluğumuzca belirlenmesi veya değiştirilmesi mümkün değildir. Randevu almayan seçmen vatandaşlarımızın oy verecekleri gün ve saatler ise, SEÇSİS tarafından otomatik olarak belirlenecektir.

SEÇSİS’in vatandaşlarımızın erişimine açılması, YSK tarafından yapılacak bilgilendirme doğrultusunda ayrıca duyurulacaktır.

Saygılarımızla,

T.C. Şikago Başkonsolosluğu