Türkiye Cumhuriyeti

Şikago Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Başkonsolos Fatih Yildiz’in Görevinin Sona Erişi Vesilesiyle Mesaji , 25.08.2014

Değerli Vatandaşlarımız,

20 Eylül 2010’dan bu yana yürütmekte olduğum Şikago Başkonsolosluğu görevimin sonuna gelmiş bulunmaktayım.

Kariyerimdeki ilk misyon şefliğini üstlendiğim Şikago’daki görevim sırasında, Orta Batı ABD bölgesinin özgün yapısı nedeniyle sadece ABD’yi değil, binlerce kilometre uzaklıkta olmamıza rağmen, ülkemizi, insanımızı ve hatta kendimi farklı boyutlardan değerlendirme olanağını bulduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum. Bu nedenle, bu imkanları bana sağlayan Bakanlığıma ve görevim boyunca destek ve hoşgörüleriyle beni yanlız bırakmayan sizlere şükranlarımı  sunarım.

Göreve başladığı ilk günden itibaren “sizlere ulaşma ve sizlerce de ulaşılabilir olma” anlayışını benimsemiş bir Başkonsolos olarak, teveccühleriniz sonucunda kaydadeğer sonuçlar alabildiğime inanıyorum. Beni ve ailemi kalplerinizin sıcaklığını yansıtan yuvalarınızda ağırlamalarınızdan, konsolosluk işlemleriniz sırasında kısa bir “merhaba” için dahi olsa beni makamımda ziyaret etmenize; bazen bir ağabey, bazen bir kardeş yerine koyarak sergilediğiniz samimi yaklaşımlara gönülden teşekkür ediyorum.

Görev alanımdaki 13 eyalette, Cumhuriyet Bayramından, dini bayramlara, Van depreminden Soma faciasına kadar, acısı ve tatlısıyla, kalplerinin Türkiye ile birlikte Türkiye için çarptığını defalarca gördüğüm sizlerin desteğinin devamına, birlikteliğinizi korumanıza ve bu ülkedeki gelecek nesillere, özellikle de öğrencilerimize sahip çıkmanıza ihtiyacımız var. Varlığınızla anlamlı kıldığınız Başkonsolosluğumuz ile başta halefim olmak üzere, gelecek Başkonsolos nesillerinin başarısı, bu şartların yerine getirilmesine bağlı olup, sizlere inancımız tamdır.

Bu vesileyle, geçtiğimiz 4 yıl boyunca yukarıdaki anlayışı hayata geçirmem yolunda sergiledikleri mutlak destekleri için eşime, kızıma ve özveriyle çalışan mesai arkadaşlarım ile ailelerine huzurlarınızda teşekkür ederim.

Ankara’ya 8 Eylül 2014 tarihinde hareketimiz öncesinde, arzu edenlerle son kez görüşebilmek üzere, eviniz olan Başkonsolosluğumuz konutunda (25 E. Superior St., Unit 11/F) 31 Ağustos 2014 Pazar günü, 14:00-18:00 saatleri arasında ziyarete bekliyor olacağız.

Aranızdan, devletimizi temsil etmenin ve sizlere hizmet etmenin onuruyla ve parlak yarınların bizleri beklediği inancıyla ayrılıyorum.

 

Sağlıcakla kalın.

Saygılarımla,

 

 

Fatih YILDIZ

Başkonsolos