Türkiye Cumhuriyeti

Şikago Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

26. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri Için Başkonsolosluğumuzda Oy Kullanımı , 19.10.2015

Değerli Vatandaşlarımız,

Başkonsolosluğumuz görev sahasında bulunan Illinois, Indiana, Iowa, Kansas, Kentucky, Kuzey Dakota, Güney Dakota, Michigan, Minnesota, Missouri, Nebraska, Ohio ve Wisconsin eyaletlerinde ikamet eden ve yurtdışı seçmen kütüğünde kayıtlı seçmen vatandaşlarımız, 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için oylarını 17 – 25 Ekim 2015 tarihlerinde (hafta sonları dahil) 10:00 – 19:00 saatleri arasında Başkonsolosluğumuzda (455 N. Cityfront Plaza Dr. Suite 2900 Chicago, IL 60611) kullanabileceklerdir.

Oy kullanabileceğiniz temsilcilik bilgisini Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK)  web sayfasında bulunan “Yurtdışı Seçmen Sorgulama” bölümündeki,  https://secmen.ysk.gov.tr/ysk/secmenBilgiYurtdisi.jsp adresinden ihtiyaten kontrol etmeniz önemle rica olunur.

Seçmen vatandaşlarımızın oy kullanabilmelerini teminen yanlarında TC Kimlik Numarasını taşıyan; pasaport, nüfus cüzdanı, evlenme cüzdanı, resmi dairelerce verilen soğuk damgalı kimlik kartı, askerlik belgesi, sürücü belgesi, hakim ve savcılar ile yüksek yargı organı mensuplarına verilen mesleki kimlik kartı, avukat, noter ve askeri kimlik kartı gibi kimliğini tereddütsüz ortaya koyan fotoğraflı ve resmi nitelikteki belgelerden birini beraberinde getirmeleri gerekmektedir.


Saygıyla duyurulur.

T.C. Şikago Başkonsolosluğu