Türkiye Cumhuriyeti

Şikago Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Başkonsolos Fatih Yıldız'ın Cumhuriyet Bayramı Mesajı , 27.10.2010

Türk Toplumunun Değerli Mensupları,

Şikago’da göreve başlamamın kısa süre ardından, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 87’nci yıldönümünü, sizlerle birlikte kutluyor olmanın engin mutluluğu içindeyim.

Cumhuriyetimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, milletimizin azim ve kararlılığıyla vücut bulmuş bir destandır. Bu destan için canlarını veren ve yine bu destanı ölümsüz kılmak için bugün de hiç düşünmeden canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum.

Muasır medeniyetler seviyesini aşmayı kuruluşunun felsefesi olarak tanımlayan Cumhuriyetimizin Amerika’daki temsilcileri olarak sizlere olan güvenimiz tamdır. Geldiğim günden bu yana geçen kısa sürede gözlemlediğim, memlekete ve millete hizmet aşkıyla çarpan yüreklerinizi ortaya koyarak yaptığınız çalışmalar, bu güvenin yerindeliğini teyid etmiştir. Gelişmiş demokrasisi, dinamik ekonomisi ve güçlü bürokrasisiyle Türkiye Cumhuriyeti de size güven vermeyi ve yanınızda olmayı sürdürecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı kutluyor, birlik ve dayanışma içinde nice bayramlara ulaşmamızı temenni ediyorum.

En iyi dileklerimi ve saygılarımı sunarım.

Fatih Yıldız

T.C. Şikago Başkonsolosu