Türkiye Cumhuriyeti

Şikago Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Young Atlanticist Nato Working Group And Young Leaders Summit , 01.02.2012

Türk toplumunun değerli mensupları,

Türkiye’nin 1952 yılında üyesi olduğu NATO’nun, 2012 Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi, 20-21 Mayıs 2012 tarihlerinde Şikago’da gerçekleştirilecektir.

28 İttifak üyesi ülkenin liderlerinin Şikago’da biraraya geleceği bu büyük etkinliğin marjında, Şikago’daki bazı kurum ve kuruluşlar tarafından da NATO ve uluslararası güvenlik konularında çeşitli faaliyetler düzenlenecektir. Bunlardan biri, Şikago’nun öndegelen düşünce kuruluşu olan “The Chicago Council on Global Affairs” ile “Atlantic Council”ın işbirliğiyle gerçekleştirilecek “Young Atlanticist NATO Working Group and Young Leaders Summit” adlı etkinliktir.

“Young Atlanticist NATO Working Group and Young Leaders Summit” etkinliğinde, uluslararası ilişkiler, seçim süreçleri, savunma/güvenlik, gazetecilik, uluslararası ticaret konularında ve akademik dünyada göreve başlamış 25-35 yaşları arasındaki genç liderlerin, oluşturulacak bir “Working Group”a katılarak, online diyaloglar, internet ve telefon üzerinden birbirleriyle ve uzmanlarla görüş alışverişi ve etkileşimde bulunmaları sağlanacaktır. Working Group içinden seçilecek bir kişi, 18-21 Mayıs 2012 tarihlerinde NATO Zirvesi’nin paralelinde Şikago’da gerçekleştirilecek “The Young Atlanticist Summit” adlı zirveye katılmaya hak kazanacaktır.

Görev bölgemizde, ülkemizin en iyi şekilde temsil edilmesini sağlayacak önemli potansiyelin bulunduğunu düşünüyoruz. Son başvuru tarihi 6 Şubat 2012 olan etkinliğe katılmak isteyen vatandaşlarımızın, http://tinyurl.com/6q3gj7v internet adresinden etkinlik ve başvuru koşullarına ilişkin ayrıntılı bilgiye ve başvuru formuna erişmeleri mümkündür.

Selamlarım ve saygılarımla,

 

 

 

 

 

 

Fatih YILDIZ

Başkonsolos