Türkiye Cumhuriyeti

Şikago Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

E-vize Uygulaması Ile İlgili Duyuru , 26.04.2013

Değerli Vatandaşlarımız,

 

Vizeye tabi bazı ülke vatandaşlarına sınır kapılarımızda verilmekte olan “bandrol” veya pasaportlarına tatbik edilen “kaşe”nin yerini alacak "Elektronik Vize" (e-Vize) uygulaması 17 Nisan 2013 tarihinde başlamıştır.

 

Ülkemizi her yıl "bandrol" ve "kaşe" ile ziyaret eden yaklaşık 10 milyon yabancının sınırlarımızda beklemeksizin vizelerini Türkiye'ye hareket etmeden önce internet üzerinden alabilmelerini sağlayacak uygulama T.C. Dışişleri Bakanlığı, T.C. İçişleri Bakanlığı, T.C. Maliye Bakanlığı ve Türk Hava Yolları’nın eşgüdümünde hayata geçirilmiştir.

 

E-Vize başvurusu sayfasına ve e-Vize ile ilgili bilgilere www.evisa.gov.tr internet adresinden erişilebilmesi mümkün olup, uygulamaya ilişkin tanıtım videolarının linkleri aşağıda sunulmaktadır:

 

https://www.youtube.com/watch?v=uaXBBuyr-4k

http://www.youtube.com/watch?v=bBGIBBIwGrk

 

Belirli ülke vatandaşlarının, yalnızca “turistik” ve “ticari” amaçlarla ülkemize girmesine imkân sağlayan e-Vize uygulamasına ABD vatandaşları da dâhil olup, uygulamanın ABD kamuoyuyla paylaşılması çalışmalarına yönelik olabilecek katkılarınıza binaen, siz vatandaşlarımızın bilgisine saygıyla sunulur.

 

 

 

T.C. Şikago Başkonsolosluğu