Türkiye Cumhuriyeti

Şikago Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Başkonsolos Fatih Yıldız'ın Columbus'u Ziyareti Ve Yerinde Konsolosluk Hizmeti , 10.03.2014

Değerli Vatandaşlarımız,

 

Columbus kenti ile civarında yaşayan vatandaşlarımızla biraraya gelmek ve Ohio eyaletinde çeşitli temaslarda bulunmak üzere, 20-22 Mart 2014 tarihleri arasında Columbus’a ziyarette bulunacağım.

 

Sözkonusu ziyaretim kapsamında, 22 Mart 2014 Cumartesi günü bir toplantı çerçevesinde sizlerle biraraya gelmeyi arzu ediyorum. Yeri ve zamanına ilişkin olarak aşağıda bilgi sunulan toplantıya katılımınızdan ve bu toplantı sırasında sizleri daha yakandan tanıyarak görüş alışverişinde bulunmaktan memnuniyet duyacağımı ifade etmek istiyorum.

 

Vatandaşlarımızla Toplantı

Yer: The Blackwell Inn and Conference Center, Room: Pfahl Hall - 240

2110 Tuttle Park Place Columbus, OH 43210

Tarih: 22 Mart 2014, Cumartesi

Saat: 11:00 – 11:45

 

Ayrıca, Columbus ile bu kentin yakınlarındaki Akron, Cincinnati, Cleveland ve Dayton gibi kentlerin Başkonsolosluğumuza uzak olmasının, konsolosluk işlemleri için şahsen Şikago’ya gelmek durumunda kalan vatandaşlarımız açısından yarattığım külfeti hafifletebilmek amacıyla, Başkonsolosluğumuzda görevli personelimiz, Columbus’ta yine 22 Mart 2014 Cumartesi günü vatandaşlarımızın konsolosluk işlemi başvurularını kabul edecektir.

 

YERİNDE KONSOLOSLUK HİZMETİ için vatandaşlarımızın kabul edileceği yer, zaman ve hangi konsolosluk işlemlerine ilişkin başvuruların kabul edilebileceğine ilişkin bilgiler de keza aşağıda sunulmaktadır.

 

Yerinde Konsolosluk Hizmeti

Yer: The Blackwell Inn and Conference Center, Room: Pfahl Hall - 240

2110 Tuttle Park  Place Columbus, OH 43210

Tarih: 22 Mart 2014, Cumartesi

Saat: 12:00 – 17:00

 

Başvuru kabul edilebilecek hizmetler: E-Pasaport, dövizle askerlik, askerlik ilk erteleme, nüfus işlemleri, adli sicil kaydı başvuruları. Yurtdışında oy kullanılması için gerekli olan adres beyanı başvurusu da yerinde konsolosluk hizmeti sırasında yapılabilecektir. (Başvuru süreçleri ve gerekli formlar hakkında www.e-pasaport.gov.tr ve www.konsolosluk.gov.tr internet adreslerinden bilgi alınması mümkündür.)

 

Saygı ve selamlarımla,

 

Fatih YILDIZ

Başkonsolos