Türkiye Cumhuriyeti

Şikago Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Başkonsolos Fatih Yıldız'ın Minneapolis'i Ziyareti Ve Yerinde Konsolosluk Hizmeti Verilmesi , 15.05.2014

Değerli Vatandaşlarımız,

 

Minneapolis civarında yaşayan vatandaşlarımızla biraraya gelmek ve Minnesota eyaletinde çeşitli temaslarda bulunmak üzere, 30-31 Mayıs 2014 tarihlerinde Minneapolis’e ziyarette bulunacağım.

 

Sözkonusu ziyaretim kapsamında, 31 Mayıs 2014 Cumartesi günü bir toplantı çerçevesinde sizlerle biraraya gelmeyi arzu ediyorum. Yeri ve zamanına ilişkin olarak aşağıda bilgi sunulan toplantıya katılımınızdan ve bu toplantı sırasında görüş alışverişinde bulunmaktan memnuniyet duyacağımı ifade etmek istiyorum.

 

Vatandaşlarımızla Toplantı

 

Yer: University of Minnesota, Coffman Memorial Union, 3rd Floor, Mississippi Room

300 Washington Ave. S.E., Minneapolis, MN 55455

 

Tarih: 31 Mayıs 2014, Cumartesi

 

Saat: 11:00 – 11:45

 

Ayrıca, Minneapolis ile Minnesota’ya komsu diğer eyaletlerdeki (Iowa, Wisconsin ile Kuzey ve Güney Dakota) bazı kentlerden, konsolosluk işlemleri için şahsen Şikago’ya gelmek durumunda kalan vatandaşlarımız açısından oluşan külfeti hafifletebilmek amacıyla, Başkonsolosluğumuzda görevli personelimiz, Minneapolis’te yine 31 Mayıs 2014 Cumartesi günü vatandaşlarımızın konsolosluk işlemi başvurularını kabul edecektir.

 

YERİNDE KONSOLOSLUK HİZMETİ için vatandaşlarımızın kabul edileceği yer, zaman ve hangi konsolosluk işlemlerine ilişkin başvuruların kabul edilebileceğine ilişkin bilgiler de keza aşağıda sunulmaktadır.

 

Yerinde Konsolosluk Hizmeti

 

Yer: University of Minnesota, Coffman Memorial Union, 3rd Floor, Mississippi Room

300 Washington Ave. S.E., Minneapolis, MN 55455

 

Tarih: 31 Mayıs 2014, Cumartesi

 

Saat: 12:00 – 17:00

 

Başvuru kabul edilebilecek hizmetler:E-Pasaport, dövizle askerlik, askerlik ilk erteleme, nüfus işlemleri, adli sicil kaydı başvuruları. Yurtdışında oy kullanılması için gerekli olan adres beyanı başvurusu da yerinde konsolosluk hizmeti sırasında yapılabilecektir. (Başvuru süreçleri ve gerekli formlar hakkında www.e-pasaport.gov.tr ve www.konsolosluk.gov.tr internet adreslerinden bilgi alınması mümkündür.)


 

Saygı ve selamlarımla,

 

Fatih YILDIZ

Başkonsolos