Türkiye Cumhuriyeti

Şikago Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Genel Seçimlere İlişkin Duyuru , 27.02.2015

Değerli Vatandaşlarımız,

2015 yılında ülkemizde gerçekleştirilecek 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde ABD'de Vaşington Büyükelçiliğimiz ile Boston, Houston, Los Angeles, Miami, New York ve Şikago Başkonsolosluklarımızda sandık kurulacaktır.
 
“Yurtdışı Seçmen Kütüğü”nde ABD'de hangi temsilciliğe kayıtlı olduğunuzu Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı’nın internet sitesinden (http://www.ysk.gov.tr) kontrol etmeniz mümkündür. Bağlı bulunduğunuz temsilcilik bilgisinin yanlış olduğunu düşünüyorsanız, yeniden adres beyanında (posta yoluyla veya şahsen başvurarak) bulunmanız gerekmektedir.
 
Yurt Dışı Seçmen Kütüğü 14 Mart 2015 Cumartesi günü YSK’nın internet sitesinde ilan edilecektir. "www.ysk.gov.tr" internet adresinden kontrol edebileceğiniz seçmen bilgilerinizde bağlı bulunduğunuz temsilcilik bilgisinin yanlış olduğunu tespit etmeniz halinde, 14 Mart 2015 (Türkiye saati ile 08.00) ile 27 Mart 2015 (Türkiye saati ile 17.00) tarihleri arasında bağlı bulunduğunuz temsilciliğe şahsen müracaat ederek itiraz başvurusunda bulunabilirsiniz. İtiraz başvurusu için son gün 27 Mart 2015 (Türkiye saati ile 17.00) olup, bu saatten sonra itiraz başvurusu kabul edilmeyecektir. İtiraz başvurularının şahsen yapılması gerekli olup, posta ile itiraz başvurusu yapılması mümkün değildir.

Saygıyla duyurulur.

T.C. Şikago Başkonsolosluğu