Türkiye Cumhuriyeti

Şikago Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Genel Seçimlere İlişkin Duyuru , 07.03.2015

Değerli Vatandaşlarımız,

Bilindiği üzere, 2015 yılında ülkemizde gerçekleştirilecek 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde 16-31 Mayıs 2015 tarihleri arasında Başkonsolosluğumuzda sandık kurulacaktır.

Yurtdışında yaşayan seçmenlere Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı’nın (YSK) tarafından seçimlere ilişkin kişiselleştirilmiş e-posta mesajları gönderilebilmesini teminen, anılan Kurul’un web sayfasında (http://www.ysk.gov.tr) bulunan “Yurt dışı seçmen sorgulama” bölümüne  “e-posta” bilgisi eklenmiştir.
 
Yurtdışı seçmen kütüğü kaydını kontrol etmek amacıyla “Yurt dışı seçmen sorgulama” bölümüne giriş yapacak vatandaşlarımızdan temin edilen e-posta adreslerine seçimlere ilişkin gerekli bilgilendirme mesajları gönderilmektedir.

Bu vesileyle, yurtdışı seçmen kütüğü’nde kaydınızın bulunup bulunmadığını ve kayıtlı bilgileri lütfen YSK’nın anılan internet sitesinden bir kez daha kontrol etmenizi, gerekirse düzeltme yaptırmanızı ve anılan web sitesinin “Yurt dışı seçmen sorgulama” bölümündeki e-posta bilgilerini girmenizi bir kez daha hatırlatmak isteriz.

Saygıyla duyurulur.

T.C. Şikago Başkonsolosluğu